Nowy Dębiec

Zapraszamy również do naszej restauracji w znanej miejscowości wypoczynkowej Nowy Dębiec koło Kościana.

  • W okresie letnim zapraszamy do ogródka piwnego.
  • W piątki, soboty i niedziele proponujemy wieczorki przy muzyce.

Kompleks restauracyjno-kawiarniany na Nowym Dębcu dysponuje dwiema salami umożliwiającymi organizację uroczystości rodzinnych dla 30 i 36 osób 
(uroczystości z towarzyszeniem zespołu i tańcami).


Wszelkich informacji udziela biuro restauracji w Kościanie tel. 655 120 995

O Nowym Dębcu

Kilkanaście kilometrów na południe od Kościana znajduje się położone malowniczo, otoczone częściowo lasami, rynnowe jezioro Wonieść. Na południowo-wschodnim brzegu jeziora od strony wsi Dębiec Nowy znajduje się miejscowość turystyczno-wypoczynkowa ze dobrą bazą hotelową i gastronomiczną, liczne ośrodki wczasowe oraz prywatne domki letniskowe. Na plażowiczów czekają tam przystanie i plaże z wypożyczalniami sprzętu wodnego jak rowery wodne łodzie wiosłowe kajaki czy sprzęt motorowodny. Miłośników żeglarstwa przyciągnie z pewnością przystań żeglarska z wypożyczalnią żaglówek.

Dębiec z racji obfitości w jeziorze wielu gatunków ryb, aktywnie działa koło wędkarskie posiadające tam swoją stanicę. Koło organizuje liczne imprezy i konkursy dla amatorów tego sportu. Okolice ośrodka wabią licznymi trasami spacerowymi wśród pobliskich pól i lasów. Wytyczono liczne trasy rowerowe i piesze szlaki turystyczne z atrakcjami i zabytkami. Należy tu wymienić ruiny wczesno-gotyckiego kościoła z przełomu XII/XIV w. pobliskiej wsi Gryżyna, oraz Dwory i Pałace w Racocie, Turwi, Choryni czy Kopaszewie na popularnym szlaku śladami bytności Adama Mickiewicza na ziemi wielkopolskiej.

Jeśli chcecie miło i ciekawie spędzić weeckend lub wakacje, zapraszamy do Dębca Nowego. Każdy tu znajdzie wiele atrakcji dla siebie.


RESTAURACJA KAWIARNIA FINEZJA ul. Szkolna 53, 64-000 Kościan tel. 65 512 09 95 tel. kom. 601 77 64 28
realizacja:Studio Fabryka