Historia

Restauracja rozpoczęła swoją działalność 20 sierpnia 1992 roku jako mała osiedlowa kawiarnia. Od samego początku swego istnienia cieszyła się dużą popularnością.

 

Restauracja-Kawiarnia Finezja w 1992 roku

W związku z zapotrzebowaniem w Kościanie na lokal, w którym możliwa byłaby organizacja imprez rodzinnych, takich jak wesela, w roku 1995 dobudowano salę taneczną - obecnie zwaną lustrzaną. W następnych latach wzrastała liczba zamówień na organizację uroczystości okolicznościowych. Każdego roku Finezja dokonywała licznych inwestycji wewnątrz lokalu.

 

Sale Pałacowa Sala Niebieska Taras Pokój Wrzosowy

W 1998 roku do istniejącego budynku dobudo-wano piętro, gdzie mieszczą się pokoje dla Gości, Sale Pałacowa (fot.1), Niebieska (fot2), Taras (fot.3) i Pokój Wrzosowy (fot.4), który szczególnie chętnie wykorzystywany jest do spotkań biznesowych. W 1999 roku, mając na uwadze komfort Gości, wybudowano parking na dokupionej sąsiedniej działce. Na przełomie 1999 i 2000 roku wybudowano nowy lokal na Nowym Dębcu, miejscowości wypoczynkowej położonej niedaleko Kościana. Lokal czynny jest przez cały rok, a w okresie letnim zaprasza także do ogródka piwnego i na weekendowe wieczory przy muzyce. W kwietniu 2003 roku została oddana do Państwa dyspozycji nowa sala bankietowa.

 

       

Zespół Muzyczny Finezja

Założycielem zespołu był Mariusz Kuczyński, który sam poprowadził i zagrał na uroczystości weselnej (1995 r.). Jego kolejne występy zapoczątkowały utworzenie zespołu. Zespół "Finezja" powstał w 1996 r. W składzie: Mariusz Kuczyński - instrumenty klawiszowe, akordeon, wokal oraz Sebastian Kąkolewski - instrumenty klawiszowe, gitara, wokal. W 2004 r. Do zespołu dołączył Sebastian Człapa - instrumenty klawiszowe, saksofony, wokal.

 

       

Restauracja Finezja rozpoczynając swą działalność zatrudniała 5 pracowników i 2 uczniów. Wraz ze swoim rozwojem powiększano liczbę zatrudnionegych i w chwili obecnej pracuje tu 17 pracowników i uczy się 19 uczniów. Przez wszystkie lata swojej działalności Restauracja Finezja włączała się w sponsorowanie lokalnego sportu (Klub Sportowy Obra i Tęcza) a także wspomaganie potrzebujących (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", OHP Kościan).

 

Dyplomy potwierdzające sponosrowanie
RESTAURACJA KAWIARNIA FINEZJA ul. Szkolna 53, 64-000 Kościan tel. 65 512 09 95 tel. kom. 601 77 64 28
realizacja:Studio Fabryka